Seznam hostů

Rodina Hermanova

– Pavel Herman
– Anna Hermanová
– Jana Hermanová
– Stanislav Herman
– Otto Hermann
– Mlada Lipenská

Tři generace rodiny úředníka berního úřadu Pavla Hermana přijely do pensionu poznat rodinu snoubence Pavlovy dcery Jany, Němce Hanse Kirsche ml. Jaká tajemství, nenávisti a sny si s sebou členové této rodiny přivážejí?

Rodina Kirschova

– Hans Kirch st.
– Hans Kirsch ml.
– Clara Kirsch

Továrnická rodina Kirschových se rozhodla propojit svůj osud s osudem Sudet a zdejších Němců. Její členové jsou bohatí, vážení a politicky angažovaní. Jak se ale postaví k tomu, že dědic rodu Hans ml. si chce vzít Češku Janu Hermanovou?

Čeští hosté

– Alois Mráz
– Hynek Malipetr
– Jan Fiala
– Helene Strauss
– Jan Kratochvíl
– Ondřej Smolák
– Zdeněk Horák

Pestrá směs hostů hlásících se k české národnosti. Podařilo se jim získat povolení strávit Silvestr v horách, které ještě nedávno byly „jejich“. Přijíždějí za různými účely – sportovat, slavit či urovnat své osobní záležitosti.

Němečtí hosté

– Angela Dietrich
– Elisabeth Dietrich
– Franz von Hassenbach
– Johann Alexandrevič Engel
– Frieda Engel

Prominentní a častí hosté zdejšího pensionu. Většina z nich se osobně zná s majitelem Waltherem Schröderem. A pokud je jeho oblíbeným rčením „Můj host, můj pán“, pro německé hosty to platí dvojnásob!

Personál

– Walther Schröder
– Martha Ritter
– Rudolf Mayer

Pan majitel Schröder osobně dohlíží na blaho svých hostů. K tomu mu pomáhá početný personál – služebná Ritter, bavič Mayer, pánové správce a účetní, kuchaři, barman a několik dalších členů personálu. Pan Walther je přísný a precizní, občas až trochu pedantský. Platí ale více než dobře!