Autoři

Autoři

Za Pomocí z nebes stojí tvůrčí tým, který na ní začal pracovat na sklonku roku 2014. Jeho členy jsou:

Jan Staněk

Vystudoval filmovou produkci na pražské FAMU. Vedle hraného filmu a larpu se věnuje pořádání kulturních událostí a tvůrčímu psaní, je autorem původního námětu Pomoci z nebes. Na akcích ho nejvíce baví psaní postav a příprava zápletek, řeší také finance a některé produkční záležitosti. Je členem spolku Rolling, který stojí za projekty jako Cave Canem nebo Legie: Sibiřský příběh.

Chtěl by se stát „larpovým arcimajstrem“, tedy až zjistí, co to vlastně znamená.

Jakub Philipp

Studuje divadelní produkci na pražské DAMU. Larpům a bitvám se věnuje letos již 9 let, posledních 7 i autorsky tvoří. Autorsky stojí za dvěma ročníky steampunkového LARPu „Starý Skot“, a jako člen spolku Rolling na uvádení některých jeho her. Na organizování jej nejvíce baví psaní postav a tvorba dějových linek.

Nejradši má výpravné hry. Je nejhezčí, přinejhorším třetí nejhezčí mužský člen organizačního týmu, a je na to náležitě hrdý.

Dominika Kovarovičová 

Profesionální uklízečka a babysitter, vystudovaný technolog v oblasti pekárenství. LARPům se věnuje odhadem sedm let jako hráč a u některých her také jako organizátor. V týmu Pomoci z nebes se stará o kostýmy a je součástí kreativní sekce. Sekáče, blešáky a otroci u šicích strojů dokáží cokoliv!

Je nejvíce roztomilým členem týmu a asi proto chodí s Jakubem. Nenechte se ale zmást nevinným pohledem, titulem „královny hejtu“ se nehonosí jen tak pro nic za nic! 

Alžběta Šemrová

Pracuje jako IT analytik (kdyby se někdo ptal, především soucitně kývá hlavou na všechno, co klientům zrovna nefunguje), studuje mediální studia a kromě toho dělá LARPy, a to zhruba posledních šest let. Podílela se na tvorbě Arpenu i Trnového království. Říká, že ve svém životě má psaní dost, a proto odmítá na naší hře cokoliv psát a raději se věnuje produkčním záležitostem, rekvizitám a maskérské práci.

Její vinou hráči neobdrží žádné reklamní cukříky. Všechny už je totiž dávno snědla.

Miki Horáček

Poradce v odborném vzdělávání z IVP, fotograf a grafik z Hellichovky, absolvent Buďánky, Děsírák, (již neplatící) člen Mensy, kapitán (Day Skipper), (velice) amatérský letec a všeuměl co by chtěl umět vše a přitom nestíhá ani desetinu toho, co by chtěl či i jen měl. Na LARPech ho vždy více než jejich hraní bavilo jejich realizovaní – ztvárňování cizích postav pro hráče, produkce a pomoc všeho druhu. V týmu působí jako vedoucí produkce a nic pro něj není nemožné zařídit či sehnat!

Když Mikiho poprosíte o létající prase, budete ho mít. A jako bonus k němu dostanete trpasličího pilota, který jódluje, zatímco sestřeluje nepřátele!

Realizační tým

Za samotnou realizaci je zodpovědný širší tým lidí, kteří svou prací přivedli hru v život. Všem jim děkujeme!

Podporovatelé

Chtěli bychom poděkovat následujícím subjektům a osobám za jejich podporu při realizaci našeho projektu:

Asociace TOM
– za poskytnutí prostor Opárenského mlýna

Rolling o.s.
– za zapůjčení akustických pušek

Eva Mlejnková
– za zapůjčení části kostýmů, žehličky a poskytnutí cenných rad do začátku

Mercurion
– za zapůjčení podstatné části vojenských uniforem

Alice Bazalová
– za zapůjčení části kostýmů

Děkujeme!